Anasayfa / Biliyor musunuz? / Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Algı Operasyonu
Algı Operasyonu
Algı Operasyonu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Algı Operasyonu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Algı Operasyonu
Oy ver DESTEK OL
5 (100%)
10 oy verildi.

Halka açık olacak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi yerleşkesi içerisinde inşa edilen Beştepe Millet Camii açılışına katıldı.

Örnek Yanlı Haber 1: Cumhurbaşkanlığı Sarayının içinde inşaatı tamamlanan cami…
Örnek Yanlı Haber 2: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayının bahçesine yapılan Beştepe Millet Camii açılışına katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Algı Operasyonu

Habertürk Gazetesi
Habertürk Gazetesi

İnsanlarda “algı yaratmak” olduğu apaçık belli olan haberlerinde kendi yazdıkları ile çelişenler Camiyi Cumhurbaşkanlık Sarayının içinde Sayın Cumhurbaşkanımıza özel olarak lanse etmişler.

BAZI MEDYA ORGANLARINA BUNLARDA YETMEMİŞ.

Cumhuriyet Gazetesi tarafından abartılarak verilen haber

Atatürk Orman Çiftliği arazisi üzerinde yaptırılan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kullanacağı Ak Saray’ın içine inşa edilen cami bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıldı.

Kaynak: cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/312749/Erdogan__Cami_topraklara_vurdugumuz_bir_muhurdu.html

Bizde YEDİK.

Hani daha önceki algı operasyonlarınızda. Klozetlerin altın olduğunu iddia ettiğiniz haberlerdeki “AKSARAY” o kadar büyükmüş ki içerisinde Cami ve Külliye yapılmış.

Cumhurbaşkanımız yanlış yapmış. Birde özel uçağı için Ak Saray’ın içine pist yapsaymış. Belki gazete haberlerinize inanırdık.

Beştepe Millet Camii Dualarla Açıldı

İsmi Beştepe Millet Camii olarak konulan caminin adını bizzat Cumhurbaşkanı’nın koyduğu öğrenildi. Beştepe Millet Camisi Diyanet İşleri Mehmet Görmez’in duasıyla birlikte cami resmen açılmış oldu. Açılış sonrası camide ilk cuma namazı kılındı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi sınırları içerisinde yapımı tamamlanan Beştepe Millet Camii, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bakanlar Kurulu üyeleri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı törenle ibadete açıldı.

Millete hizmeti mi? Caminin dualarla açılması mı? Yadaa Camilerin ahıra çevrilip satıldığı günlerden bu günlere gelmek birilerinin çenelerine vurmuş Zorlarına gitmiş anlaşılan.

AK Parti Ankara Milletvekili Ertan Aydın, açılış sonrası basının alınmadığı caminin içinde namaz sırasında çekilen bir kare fotoğrafı Twitter’da paylaştı. Günün fotoğrafı Erdoğan ile Davutoğlu’ndan geldi. Beştepe Millet Camii’nin açılışı sonrası ikili birlikte namaz kıldı.

Algı Operasyonu

Sabah Gazetesi
Sabah Gazetesi

ALGI OPERASYONU: Camiye sadece Cumhurbaşkanı ve Ak partililer girilebilir. Namaz kılmaları din sömürüsü olarak kullandıklarını ima ederek sosyal medya üzerinden dengesizleri, vandalları ve cahilleri manipüle etmektir.

İşte sonuçlardan bir kaçı. Tabiki bu medya bozuntularının gazına gelen cahillere cevap veren aklı başında insanlarda yok değil.

@GokhanVots: Fotoğraf kaçıncı rekâtta çekiliyor? Farz mı, sünnet mi?
@_mechist_ ‘ten GokhanVots’a cevap; cumaya gitseydin belki anlardın ne zaman çekildiğini… Cahil muhaliflik zor…

@DurBirDinlee: Açılışı yapılan camide cemaat olarak namaz kılarken namazı bozup yalakalık için fotoğraf mı çektiniz? Doyamadınız dini sömürmeye.
@sadecerhan’dan “DurBirDinlee” ye cevap; hutbeyi sen ayakta mı dinliyorsun? 🙂

Ulusal medyamızın bilmediği Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız zaten devamlı namaz kılmaktadır. Kimi kandırıyorsunuz?

Algı Operasyonları

Son yıllarda ülkemizde sıkça dillendirilen ve malum kesimlerce çokça başvuruluran algı operasyonları; yaygın medya aracılığı ile yalan haber yayma, düşünmeden karar veren insanların seçimlerini etkilemek adına yanıltma haber, bilgi çarpıtma, propaganda ve dezenformasyonun birleştiği, danışıklı dövüş eylemlerle veya söylemlerle insanların istenilen doğrultuda düşünmesini sağlaması amacıyla yapılan çalışmaların bütünü ve bunu da bir güzel yedirme operasyonudur.

Manipülasyon; İnsanları kendi bilgileri dışında veya istemedikleri halde etkileme veya yönlendirme işlemine denilmektedir.

Dünyadaki gelmiş geçmiş en büyük algı operasyonu 11 Eylül 2001 ikiz kulelere El Kaide saldırılarıdır.

Amerika’da meydana gelen 11 Eylül saldırılarının 7. yıldönümünde 17 farklı ülkede gerçekleştirilen uluslararası bir kamuoyu yoklaması, abd’nin bu saldırıyı Irak savaşına bahane yaratmak için kendisinin yaptığına inanmaktadır.

Türkiye’de yapılan en büyük algı operasyonları, Kobani oyunu veya Taksim gezi parkı olayları olabilir mi?

Beştepe Millet Camisi açılışı

Beştepe Millet Camisi açılışı ile algı operasyonu yapılmak istenmiş midir?
Bence evet. Medya gücünü kullanarak yine yanlı haber yapmaktadır.

Açılış töreninde halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bismillahirrahmanirrahim” diyerek konuşmasına başladı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi camiinin hayırlı olmasını dilediğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Camimiz Beştepe Millet Camii ve Kongre Merkezi olarak bugün açılışı yapılıyor. Adı Beştepe Millet Camii, milletime hayırlı olsun” diye konuştu.

Yanlı Haber: Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu açılış sonrası basının alınmadığı caminin içinde namaz sırasında çekilen bir kare fotoğrafı…

birgun.net “namaz esnasında fotoğraf çekmesini…”
sabah.com.tr “namaz sırasında çekilen bir kare fotoğrafı…”
haberturk.com “namaz sırasında çekilen bir kare fotoğrafı…”
sozcu.com.tr “Erdoğan ve Davutoğlu birlikte namaz kılarken çekilen kareyi…”
takvim.com.tr “basının alınmadığı caminin içinde namaz sırasında çekilen bir kare fotoğrafı …”
tarafsizhaber.com “Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’nun namaz sırasında çekilen fotoğrafını…” (TARAFSIZMIŞ PEHHHHHH)

yenisafak.com “Erdoğan ve Davutoğlu’nu tahiyyat‘a fotoğrafladı…”

TÜRK DİL KURUMU

Güncel Türkçe Sözlük

Sırasında: (zarf) Gerekince, yerinde ve zamanında
Esnasında: (zarf) Sırasında, olduğu anda

“Nasıl olsa mezarların kazımı esnasında taş sandukalar sökülmüş, olan olmuştu.” – E. Şafak

Örnek: deprem sırasında yapılması gerekenler.
Örnek: Kaleyi kuşatma sırasında içeride ki halk korku içindeydi.
Örnek: Konya’da 2010 yılında iki eş arasında çıkan tartışma sonrasında eşine hakaret sözleri söylemesi sırasında ‘evden git’ demesi yargıya taşındı.

Örnek: Deprem Dede; deprem esnasında ne yapacağımızı anlatıyor.
Örnek: Yağmur taneleri düşme esnasında kuru hava dan geçerken bir kısmının veya tamamının buharlaşması sonucu bulut tabandan aşağı…
Örnek: Nabız kanın sol karıncıktan büyük atardamarlara pompalanması esnasında, uç noktalardaki atardamarlarda oluşturduğu dalgalanmadır.

KISSADAN HİSSE OLAY BUDUR.

Zaman Gazetesi Erdoğan’a Tazminat Ödeyecek

Zaman gazetesinin, “Fuatavni” adıyla oluşturulan Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yapılan hakaret ve iftira içeren paylaşımları internet sitesinden yayımlayarak, kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle Erdoğan’a 10 bin lira manevi tazminat ödemesine hükmedildi.

Dava konusu ifadeler, Zaman gazetesi ve “zaman.com.tr” internet sitesinde ve bu gazetenin ingilizce yayın yapan Today’s Zaman gazetesinde de yayınlanmıştı.

Hakkında Camiiler com

camiiler com
Cami Hakkında Bilgi Rehberi; Tarihi Camiler, Camiler listesi, Camilerin bölümleri, Cami Nedir? isimleri ve genel özellikleri. Caminin Önemi, Camii Minaresi ve Şerefesi, Cami ve Mescidlere Dair Terimler ve Anlamları. Cami ve Mescid Nedir? Cami Görevlileri. Camii isimleri. Türkiye'de Camiler ve Dünyadaki Camiler özellikleri, listesi. Camilerin tarihçesi, künyesi, adresi. İmam, Cemaat, Müezzin, Mihrap, Ezan, Camii ne demek, Türkiyedeki Camiler Hakkında Bilgi. Camii fotoğrafları, Camilerin resmi, sitesi. Cami Rehberi. www.camiiler.com

Check Also

Konya Aziziye Cami

Konya Aziziye Cami hakkında bilgi Camiiler.com

Konya Aziziye Cami hakkında bilgi Camiiler.comOy ver DESTEK OL4.9 (97.73%)44 oy verildi. Aziziye Cami hakkında ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

<\/body>